Maria Buczyńska-Górna


Zajmuje się rozpoznawaniem oraz leczeniem chorób wieku dziecięcego, szczególnie bliskie są jej zaburzenia związane z diabetologią – stany przedcukrzycowe, cukrzyca, zaburzenia metaboliczne, nadwaga, otyłość. Drugim obszarem medycyny, w którym się specjalizuje, jest endokrynologia dziecięca. Przyjmuje dzieci z zaburzeniami wzrastania, kwalifikuje do leczenia ludzkim rekombinowanym hormonem wzrostu, zajmuje się też innymi chorobami gruczołów dokrewnych. Jej zainteresowania to także innowacyjne technologie i nowe kanały informacyjne wykorzystywane
w medycynie.


Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej (obecnie Uniwersytetu Medycznego) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w 2003 roku. Podczas stażu i specjalizacji w Klinice Diabetologii i Endokrynologii Wieku Rozwojowego zdobywała wiedzę i nabierała doświadczenia w pracy z małymi, dzielnymi pacjentami.


Tytuł specjalisty pediatrii zdobyła w 2010 roku, tytuł specjalisty diabetologa pięć lat później, natomiast wieńczący całą wcześniejszą pracę oraz podsumowujący doświadczenie zawodowe tytuł w dziedzinie diabetologii i endokrynologii dziecięcej uzyskała w 2019 roku. Tytuł doktora nauk medycznych obroniła po 4 latach studiów doktoranckich w 2010 roku. Od 2007 roku jako asystent, adiunkt, a obecnie starszy wykładowca pracuje w Uniwersytecie Medycznym im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu.


Jest aktywnym wykładowcą akademickim, prowadzi wiele zajęć ze studentami., szkoli nauczycieli oraz edukatorów społecznych w dziedzinie diabetologii. Obecnie pracuje w Klinice Diabetologii, Auksologii i Otyłości Wieku Rozwojowego Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera w Poznaniu. Od wielu lat przyjmuje także pacjentów w przyszpitalnej Poradni Diabetologicznej.


Jest członkiem wielu towarzystw naukowych, m.in. Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Diabetologii i Endokrynologii Dziecięcej. Ponadto jest sekretarzem Polskiego Stowarzyszenia dla Badań i Terapii Cukrzycy u Dzieci.


Aktywnie jako wykładowca oraz jako słuchacz uczestniczy w konferencjach naukowych w Polsce i za granicą, publikuje prace naukowe w dziedzinach, w których jest ekspertem.

Sprawdź najbliższy wolny termin i Umów wizytę

Uwaga: nowa usługa!

PODŁĄCZANIE POMPY INSULINOWEJ

Wraz z certyfikowanym trenerem i edukatorem naszej Poradni Diabetologicznej zapraszamy - jeśli masz w domu osobistą pompę insulinową ta informacja jest dla Ciebie!

Dowiedz się więcej

Zapraszamy osoby posiadające osobistą pompę insulinową.

W ciągu dwóch spotkań edukacyjnych pod okiem certyfikowanego trenera i edukatora naszej Poradni Diabetologicznej podłączymy OPI i nauczymy Państwa obsługi sprzętu, dbając o odpowiednie do potrzeb pacjenta ustawienie przepływów w pompie.

 

Cena: 250 zł (kompleksowa usługa)

 

O szczegóły prosimy pytać telefonicznie / mailowo.